İş bankası yatırım hesabı banka şubelerinden, telefon bankacılığından veya mobil, internet şubesi kanallarından açtırabilirsiniz. Yatırıma aracılık yapan bazı şirketlerin işlemlerini de internet ve mobil telefonunuzun üzerinden yapabilirsiniz. İş bankasından veya aracı kuruluşlardan yatırım hesabı açmanız durumunda hisse senedi, yatırım fonu, varant, altın, tahvil, döviz gibi ürünlerine yatırım yapabilirsiniz. İş bankası yatırım hesabı çok kullanışlı bir hizmet sunmaktadır.

Cep İş Uygulamasıyla Yatırım

Borsada hisse senedi almak ve satmak istiyorsanız cep iş uygulamasıyla bile yapabilirsiniz. Hisse senetlerinizi istediğiniz zaman alıp satma imkanı sunan iş bankası yatırım hesabı sizler için hizmet vermektedir. Aldığınız ürünlerin işlemlerini hesabınız üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Hangi bankadan yatırım hesabı açmaya karar vermediyseniz sizin için en uygun olanın iş bankası olduğuna dikkat etmelisiniz.

İş Bankasından Yatırım Hesabı

Hizmetlerin olumlu olduğuna inandığınız bankanın mevduat hesabınız aracılığı ile yatırım hesabı açtırabilirsiniz. İş bankası yatırım hesabını açmak için 18 yaşını doldurmanız gerekmektedir. Bu hesap sizin gelecekle ilgili hayallerinizi gerçekleştirebilmektedir. Bazı bankalar hesap açtırmaları karşılığında ücret alabilmektedirler. İş bankasının mobil uygulamasıyla tüm işlemleriniz bir tuşla size daha yakın olmaktadır. Yatırım hesabını isterseniz banka şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Yatırım Ürünleri Ve Yurt Dışı Piyasası

Yatırım hesabı ile yatırım yapılabilecek ürünler çok çeşitli olmaktadır. İş bankası yatırım hesabı açtığınızda yatırım fonlarına, devlet tahvillerine, hazine bonosu gibi yatırım ürünlerine yatırım yapabilirsiniz. Aynı zamanda iş bankası hesabınızla banka ve aracı kuruluşa göre farklılık gösterse bile yurt dışı piyasalara veya Forex gibi kaldıraçlı işlemlere de yatırım yapabilirsiniz. Yurt dışı piyasalarında birçok ülkenin borsa işlemleri mevcuttur. Honkong, Abd, Çin, Asya, Kanada, İsveç ve daha birçok ülke bulunmaktadır.

Yatırım Hesabınızı Kapatma

Yatırım hesabınızı kapatmak istiyorsunuz ve bunu bankaya gitmeden yapabilirsiniz. İş bankası yatırım hesabınız da herhangi bir yatırımınızın bulunmadığından emin olduktan sonra isterseniz hesabınızı kapatabilirsiniz. İş bankasından açtığınız yatırım hesabını kapatmak için şubeye de gidebilirsiniz. Şubelerin kapalı olduğu durumlarda ATM veya telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Aracı kuruluşlar da bulunan hesaplarınızı kapatmak için talepte bulunabilirsiniz.