Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ortaya çıkan telefon ve internet bağımlılığı yeni bir para kazanma yöntemi sağlamakta. Sanal ortamda beğenilen, sevilen, saygı duyulan, komik, eğlenceli paylaşımlar yapan, özenilen, hayranlık duyulan kişiler bir kitleye sahiptir.

Sosyal Medyadan Para Nasıl Kazanılır?

​​​​​​Öncelikle Instagram, Twitter, Youtube gibi uygulamalarda geniş bir kitleye hitap edecek kitlenin olması gerekir. İlgi çekici video, fotoğraf, Vine, reklam gibi etkinliklerin paylaşımı yapılmalı. Hastag kullanıp dünya genelinde insanlara gönderileri ulaştırmalı, onlara hitap etmeli. Takipçilerle sürekli bir iletişim halinde olmalı ve insanlar kendine özgün olmalı. Sürekli profil güncel tutulmalı .İnternetten para kazanmak için kitlenin önemi büyük bir rol oynar.

Para kazanmanın en eğlenceli, kolay, yaratıcı ve güzel yollarından birisi de sosyal ortamda para kazanmaktır. Çekilen komik videolar, kızların ilgisini çeken makyaj videoları, güldürürken düşündüren Vine yapımları para kazanmanın yollarındandır. Ama medya üzerinden para kazanmak için popülerlik çok büyük bir öneme sahiptir. En önemlilerinden birisi de oyun oynayan ve bunu yayına dönüştüren kişilerdir. Oyun oynayarak da para kazanmak oldukça iyi bir yöntem ve mümkün. Fenomen olan kişiler rahatlıkla para kazanabilir ve daha da kendilerini geliştirip kitlelerini artırabilmektedir.

Para Kazandıran Yöntemler

Vine;

İnsanların komik bulduğu ya da günlük olan bir olayı videolar üretmektir. Vine sayesinde düşünülenden çok daha fazla kitleye ulaşabilir yeni bir iş imkanı sağlayabilir ve eğlenirken para kazanılabilir.

Makyaj videoları;

Genellikle kızlara ve erkek make up artistlerine hitap eden kişiler makyaj videoları çeker. Hem make up artistleri makyaj yaparak makyaj nasıl yapılır bunu öğretir. Hem de oldukça yüksek meblağlarda para kazanır.

Oyunlar;

Savaş, yarış, araba oyunlarında kendine güvenen ve güncel oyunları iyi bir şekilde oynayan bu alanda yetenekli kişiler oyun videosu çekerek yayın yapar ve para kazanır. Ama bu o kadar da kolay değildir. Çünkü saatlerce bilgisayar başında oturup sıkılmadan oyun oynamak gerekir. Günümüzde en popüler olan uygulamada para kazanma yollarından birisi de Youtube. Yapılan videolar, burada yayınlanır ve buradaki takipçi kitlesi artar. Ayrıca belirli bir kitleye hitap eden kişilere sosyal medyadan reklam ve iş birliği teklifleri de gelmektedir.