Telefon bankacılığında tüketicilerin yaşadığı en büyük problemlerin başında, müşteri temsilcisine direk olarak ulaşma konusu gelmektedir. Sesli yanıt sistemiyle işlemlerimizi tamamlamaya ihtiyaç duymadığımız hallerde, direk bağlanmak zaruri bir durum haline gelmektedir. Bu yazımızda Ziraat Bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma konusunda, detaylı bilgiler vereceğiz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma 2019

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanma ve işlemlerinizi yapabilmek için, aşağıdaki sıralamayı dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterli olacaktır.

  • Bankaya ait 444 0 000 ve 0850 220 00 00 numaralı telefonlardan, herhangi birisini arayın.
  • Bilgileriniz sisteme tanımlıysa ya da TC kimlik numaranızın istenmesi durumunda kimlik numaranızı tuşlayarak, ‘1’ tuşuna basın.
  • Daha sonrasındaysa ‘6’ tuşuna basarak birkaç saniye bekleyin. Sizden istenilen şifreyi girdikten sonra, son adıma geçin.
  • Şifrenizi girmenizin ardından ‘0’ rakamını tuşlayarak, Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine hızlı bağlanma işlemini tamamlamış olursunuz.

    Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Hızlı Bağlanma

Bazı İşlemleri Ziraat Bankası SMS Hattı İle Yapabilirsiniz

Aşağıdaki işlemlerden birisini yapmak istiyorsanız, müşteri hizmetleri ile zaman kaybetmek yerine direk bankanın SMS hattına mesaj atarak işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Başvurusu: Taşıt kredisi başvurusu yapmak için mesaj bölümüne TASIT yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numaranızı, almak istediğiniz kredi tutarınızı, gelirinizi ve aracın bedelini yazdıktan sonra, 4747 numaralı SMS hattına mesaj atabilirsiniz. Örnek: TASIT 49349000000 30000 26 4000 70000

İhtiyaç Kredisi Başvurusu: İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyenler ise tıpkı taşıt kredisinde olduğu gibi, 4747 numarasına mesaj atabilirler. Bunun için önce TUKETICI yazıp aralarında birer boşluk olacak şekilde TC kimlik numarası, istenilen kredi miktarı, taksit sayısı ve gelir belirtilmelidir. Örnek: TUKETICI 11000000000 10000 12 3000

SMS İle İBAN No Öğrenmek: IBAN bilginizi öğrenmek için yapmanız gereken tek şey, 4747 SMS hattına IBANBILGI yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp, kartınızın üzerindeki kart numarasının son 6 hanesini göndermektir. Örnek: IBANBILGI 111111

Hesap No Öğrenme: Hesap numaranızı öğrenmek için, 4747’ye HESAPBILGI yazıp boşluk bıraktıktan sonra, kart numaranızın son 6 hanesini yazıp göndermeniz yeterlidir. Örnek: HESAPBILGI 888888

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri direk bağlanma hakkında verdiğimiz bilgiler, 2019 yılı için güncel bilgilerdir. Konuyla ilgili sormak istediklerinizi yorum kısmından bize ileterek, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.